Tallinna Vibukool MTÜ on Eesti Vibuliidu liige ning alustas oma tegevust 2012. a maikuus. Vibukool on loodud Kajamaa Spordiklubi MTÜ sidusinimeste poolt suunitlusega hakata korraldama Tallinnas laste ja noorte vibulaskmise treeninguid.

Kajamaa Spordiklubi MTÜ on loodud aastal 2003 ning kuulub nii Eesti Vibuliitu kui ka Eesti Maastikuvibu Liitu.
Kajamaa Spordiklubi põhiasukoht on Kajamaa külas, Saku vallas ning tegeleb põhiliselt maastikuvibulaskmise propageerimisega. Enim levinud vibuklass klubis on pikkvibu ehk longbow. Klubi on korduvalt olnud Eesti Maastikuvibu Liidu klubide karikasarja võitja, mis on näitajaks klubiliikmete heast tasemest.

Klubisse kuulub mitu  maailma- kui ka euroopameistrit maastikuvibu laskmises. Klubil on suured korraldamiskogemused kohalike ja rahvusvaheliste vibulaskmise võistluste näol.

Oleme aastaid otsinud võimalusi, et parandada oma liikmete talviseid treeningvõimalusi ning nüüdseks leidsimegi koha Tallinna linnas Sõle põhikooli sööklas aadressil Sõle 40. Sööklasse pääseb koolimaja sisehoovi tagaküljel asuvast uksest, mis on spordisaali ja peahoone vahel. Tulla poolkeldrikorruse uksest sisse.

Laste ja noorte treeneriteks on kolm EOK litsentsiga vibulaskmise treenerit, kes juhenduvad treeningtöös vibuspordi kõrgtaseme treeneritöö kogemustega treenereist.

Algajate laste vanemad ei peaks muretsema esialgu väga suurte investeeringute pärast. Esmased treeningvahendid (vibud, noolevutlarid) tulevad vibukooli poolt. Nooltesse ja käekaitsmetesse ja sõrmekaitsmetesse peab lapsevanem paraku investeerima 60€.

Need on kahjuks asjad, mis kipuvad purunema ja ununema ning me soovime, et nende olemasolu eest vastutaks trenniskäija isiklikult.
Need varustuse elemendid saab tellida treenerilt.

Kui on näha, et lapses on sära ja piisavalt huvi, siis järgmise taseme varustuse peaks juba soetama lapsevanemad.
Järgmise taseme vibu hinnaklass koos vajaminevate lisadega algab 250 eurost.

Usun siiralt, et meil saavad olema väga tublid õpilased. Kohtumiseni viburadadel!

Katrin Virula
Kajamaa Viburada, Tallinna Vibukool
III kordne maailmameister ja IV kordne euroopa meister maastikuvibu laskmises